Dásně a zuby

Dásně a zuby

Kúra se zaměřuje na regeneraci dásní, desinfekci ústní dutiny a zmírnění bolesti při poškození zubů. Cílem kúry je odstranit záněty, které se v dásních a kolem kořenů zubů tvoří, vyčistit je a podpořit hojení dásní. Je použitelná při paradentóze, rozsáhlých zánětech ústní dutiny, zubních kazech (ty pochopitelně kúra nevyřeší) a obecně při bolestech zubů.

Jitrocel ve směsi najdete pro jeho zklidňující a hojivý účinek na ústní dutinu. Šalvěj je výborná právě na záněty a bakteriální infekci a v kombinaci s mátou peprnou pomáhá dásně vyčistit. Hřebíček se od pradávna používá při bolestech zubů všechno druhu a tak ve směsi nesmí chybět. Citrónová tráva spolu s tymiánem púsobí antibakteriálně a desinfekčně a lišejník napomáhá hojení dásní, aftů a dalších poškození v ústech.

Bylinkář Láďa pro Doktor Čaj

Bylinář Láďa radí:

1 polévkovou lžíci směsi spaříte 0,5 l vody (80°C), luhujete 30 minut a poté pozvolna popíjíte. Můžete také směs nechat mírně vychladnout a pouze s ní vyplachovat ústa. Kombinace bylin má vliv také na záněty v krku, takže je možné s ní i kloktat.

Dásně a zuby

Dásně a zuby

300,- Kč/kúra

jitrocel, šalvěj, máta peprná, hřebíček, citrónová tráva, lišejník, tymián

(1 kúra = 21 dní léčby, 1 kúra = 3 šufánky, 1 šufánek = 0,18 l)

počet kúr

Náš tip

Hrníček na bylinnou kúru

Hrníček na bylinnou kúru

350,- Kč/ks

1x keramický hrnek 0,5 l se sítkem

počet